دلیل نامگذاری درخت معجزه روی گیاه مورینگا

مورینگا


گیاه دارویی و معجزه آسای مورینگا
مورینگا اولیفرا به عنوان "درخت معجزه" در سرتاسر جهان شناخته شده است. پس از مطالعه ی دقیق و کامل در مورد گیاه مورینگا و خواص غذایی و درمانی بی نظیر آن، به آسانی می توان دلیل نامگذاری درخت معجزه روی گیاه مورینگا را درک کرد. درخت مورینگا دارای ظاهری معمولی و سریع الرشد بوده، و در مناطق و اقلیم های مختلف قابل کشت و رشد می باشد.

زمانی که خواص تغذیه ای مورینگا را در نظر می گیریم، به عنوان یک مکمل غذایی برای ورزشکاران، زنان شیرده و مردان، فوق العاده مفید و موثر می باشد. برگ های مورینگا حاوی مقدار زیادی ویتامین A و B، کلسیم، آهن و مقدار زیادی پروتئین هستند. نسبت ویتامین ها و پروتئین ها در برگ های تازه و خشک مورینگا متفاوت است. بر اساس آزمایش های انجام شده بر روی هریک از برگ های سبز مورینگا، مقدار مواد مغذی موجود در برگ های خشک مورینگا، به نسبت بیشتر از برگ های تازه مورینگا می باشد. مصرف یک مقدار کم و ناچیزی از برگ های مورینگا در روز ( یا اضافه کردن روغن مورینگا به غذاها یا پودر برگ مورینگا به سس)، به طور قابل توجهی در بهبود سلامت افرادی که سوء تغذیه و یا نیاز به پروتئین دارند، موثر می باشد. نه تنها برگ های مورینگا فوق العاده سرشار از مواد مغذی هستند، بلکه غلاف و بذر مورینگا نیز فوق العاده مفید می باشند. با توجه به تحقیقات انجام شده در دانشگاه آفریقا در زامبیا، با حل کردن دانه های مورینگا در آب های آلوده، می توان آب را تصفیه کرد! شگفت انگیز است، نظر شما چیست؟

مورینگا رنگ سبز، و طعم نسبتا شیرین دارد، دقیقا همان چیزی که شما از خوردن یک برگ سبز انتظار دارید. به صورت ویژه و قابل ملاحظه ای، ارزش غذایی مورینگا و استفاده از آن به عنوان یک مکمل غذایی، توانسته است روستاهای فقیرنشین در آفریقا را در زمینه ی بهبود سلامت و رژیم غذایی سالم تر و مناسب تر مهیا نماید.

آیا می توانید یک گیاه فوق العاده مغذی را تصور کنید که بدون نیاز به مراقبت های ویژه،  به سرعت رشد می کند، و ارزش غذایی و دارویی فراوانی دارد، و به عنوان مواد شیمیایی، برای تصفیه آب در مناطق دوردست مورد استفاده قرارگیرد؟


گیاه مورینگا اولیفرا در بهبود سلامت شما کمک فراوانی می کند؛ طول عمر افراد را زیاد می کند، انرژی بدن آن ها را افزایش می دهد و مشکلات و اختلالات بدن را رفع می کند. در سال های بسیار دور، از مورینگا به عنوان یک درمان طبیعی استفاده می کرده اند، زیرا سرشار از انواع آمینواسیدها و آنتی اکسیدان های قوی می باشد. تحقیقات نشان داده است که گیاه مورینگا بسیار مغذی و سالم است، اما هنوز در مورد آن ناشناخته های فراوانی باقی مانده است، و تحقیقات همچنان ادامه دارد. در ادامه؛ لیستی از 8 دلیل برای خوردن گیاه مورینگا اولیفرا بیان شده است، آن ها عبارتند از:

1. سرشار از مواد مغذی با ارزش و سالم
برگ مورینگا غنی از مواد معدنی و ویتامین می باشد. یک فنجان چای یا شربت مورینگا حاوی:

  • پروتئین، 2 گرم

  • آهن، 11 درصد مقدار مورد نياز روزانه (RDA)

  • منیزیم، 8 درصد مقدار مورد نياز روزانه (RDA)

  • ویتامین A، 9 درصد مقدار مورد نياز روزانه (RDA)

  • سرشار از ویتامین B2 (ریبوفلاوین)

  • ویتامین B6 ، 19 درصد مقدار مورد نياز روزانه (RDA)

  • ویتامینC، 12 درصد مقدار مورد نياز روزانه (RDA)

*توجه داشته باشید که همیشه می توانید از گیاه تازه ی مورینگا به عنوان سبزی خوردن استفاده کنید، و برگ های خشک را می توانید به عنوان مکمل، به غذاها، سوپ، سالاد و غیره، اضافه نمایید.

2. پیشگیری و درمان سرطان
مورینگا به دلیل وجود آنتی اکسیدان های قوی در آن، می تواند رادیکال های آزاد را از بدن حذف نماید. این خاصیت می تواند از ابتلا به سرطان جلوگیری کند. همچنین، علاوه بر آنتی اکسیدان، از مواد مغذی مانند بتاکاروتن، ویتامین C و اسید کلروژنیک و کوئرستین، که رادیکال ها برای مبارزه از آن ها استفاده می کنند، غنی شده است.

3. پاکسازی خون
غلاف ها و برگ های مورینگا می توانند به تصفیه ی خون کمک کنند. خوردن یک کاسه سوپ، شربت یا چای مورینگا، می تواند در تصفیه کردن خون، از بین بردن آکنه و سایر مشکلات پوست موثر واقع شود. به علت خواص آنتی بیوتیکی گیاه مورینگا، این گیاه، از جانب پزشکان و متخصصان برای از بین بردن جوش و آکنه، توصیه می شود.

4. درمان مشکلات چشم
برگ های مورینگا مشکلات چشم، مانند التهاب ملتحمه را درمان می کند. مصرف کنندگان باید برگ های مورینگا را تهیه و از آن خمیری درست نموده و سپس آن را بر روی چشم خود قرار دهند. اضافه کردن عسل به خمیر مورینگا می تواند به درمان مشکلات قرنیه کمک کند. برگ های مورینگا همچنین برای کاهش تورم چشم، درمان موثری هستند.

5. خواص ضد پیری
مورینگا سرشار از ویتامین A می باشد، و می تواند در جوان سازی به صورت فوق العاده ای عمل نماید. با قرار دادن روغن مورینگا بر روی پوست و ماساژ صورت، می توان شادابی و جوانی را به پوست بخشید، و مانع ایجاد چین و چروک بر اثر مصرف بیش از اندازه ی صابون و کرم های شیمیایی شد. همچنین روغن مورینگا در بهبود بینایی و تقویت سیستم ایمنی بدن، نقش مهمی را ایفا می کند.

6. تقویت استحکام استخوان ها
گیاه مورینگا تراکم استخوان ها را بهبود می بخشد. با توجه به وجود کلسیم و آهن در مورینگا، می تواند مانع از بین رفتن استخوان ها شود. اگر در طول دوره ی رشد نوجوانان، از مورینگا استفاده شود، استحکام استخوان های آن ها افزایش می یابد و سلامت آن ها را به صورت چشمگیری افزایش می دهد.

7. کاهش سردرد های مزمن
مصرف چای یا شربت مورینگا، می تواند کمک زیادی به کاهش سردردهای مزمن نماید. چای مورینگا با جوشاندن برگ های خشک مورینگا و شربت مورینگا با گرفتن آب غلاف مورینگا و اضافه کردن شکر زرد آن تهیه می شود. امروزه پزشکان جهانی مصرف این دو محصول را به همه افراد توصیه می کنند.

8. کاهش میزان قند خون
مورینگا به عنوان کنترل کننده ی قند خون یا ديابت در بسياري از کشورهاي جهان به اثبات رسيده است. اگر قند خون شما بالا باشد، این گیاه را تهیه و مورد استفاده قرار دهید. بسیاری از مطالعات نشان می دهد که مورینگا میتواند سطح قند خون را کاهش دهد. بر اساس آزمایشات انجام شده روی 30 خانم مبتلا به دیابت، قند خون آن ها، با مصرف روزانه 7 گرم مورینگا به مدت 3 ماه، به میزان 13.5 درصد کاهش یافته است.

مورینگا در ایران


گیاه مورینگا به عنوان یک مکمل غذایی
افرادی که از مورینگا به عنوان یک مکمل غذایی استفاده می کنند، انرژی بدن آن ها در دراز مدت افزایش می یابد. بر اساس تحقیقات انجام شده، ورزشکارانی که مورینگا مصرف می کنند، بدن آن ها پس از انجام تمرین های سخت و طاقت فرسا، به سرعت بهبود می یابد و به حالت نرمال بر می گردد. خبر خوب این است که بر خلاف نوشیدنی های انرژی زای مضر و ناسالم، مورینگا انرژی ورزشکاران را برای مدت طولانی تری افزایش می دهد، بدون آنکه افراد را به مصرف آن وابسته یا بعد از آن احساس اعتیاد را به مصرف کنندگان بدهد. در واقع خواص ضد خستگی و انرژی زای مورینگا، به دلیل وجود آنتی اکسیدان های قوی، کلروفیل بسیار زیاد، ویتامین ها و مواد معدنی فراوان است. در سال 2008 با بررسی نتایج حاصل از آزمایش مورینگا، ثابت شد که مورینگا مهم ترین عامل برای فعال سازی گلوتاتيون می باشد، که از آسیب کبدی ناشی از مصرف استامینوفن، جلوگیری می نماید. همچنین در سال 2015، ویژگی منحصر به فرد مورینگا، به دلیل توانایی آن در بهبود ذخایر انرژی بدن، و افزایش سطح فعالیت آنتی اکسیدان های دیگر، مانند آنتی اکسیدان گلوتاتیون، به اثبات رسید.

انواع محصولات مورینگا برای کودکان و بزرگسالان قابل استفاده می باشد، زیرا بر اساس تحقیق ها و بررسی های تخصصی انجام شده در زمینه ی مورینگا، تا به امروز هیچ عوارض جانبی از مصرف مورینگا گزارش نشده است. در سال 2015، با توجه به تحقیقات انجام شده در "بررسی ایمنی و اثربخشی مورینگا اولیفرا" توسط پروفسور اس جی استوس و همکارانش، نشان داده شده است که هیچ گونه اثر نامطلوب و مخربی در رابطه با مصرف مورینگا در افراد گزارش نشده است. بسیاری از مطالعات انجام شده، نشان می دهد که برگ های مورینگا دارای نقش موثری در مدیریت فعالیت های بیولوژیکی اضافی، از جمله آنتی اکسیدان، محافظت از بافت های کبد، کلیه ها، قلب، بیضه ها و ریه ها، ضد درد یا تسکین درد، ضد التهاب، ضد فشار خون، حفاظت در برابر خطرهای رادیواکتیو، و اقدامات ایمنی سازی، می باشد. اعتقاد بر این است که وجود انواع مختلف پلی فنول ها، اسید های فنولیک، فلاونوئیدها، گلوکوزینولات ها و آلکالوئید ها در گیاه مورینگا باعث ایجاد این نتایج بی نظیر شده است.

مورینگا سرطان


و در آخر

مورینگا یک درخت فوق العاده و بی نظیر است و دارای خواص فراوان و شفابخش می باشد. همانطور که قبلا اشاره شد، ویژگی ها و مزایای زیادی از مورینگا وجود دارد، که هنوز مورد مطالعه و بررسی قرار نگرفته است، اما تا به امروز می دانیم که مورینگا یک گیاه دارویی بسیار سالم و مغذی می باشد. اگر شما به دنبال یک مکمل غذایی سالم برای افزودن به رژیم غذایی خود هستید، گیاه مورینگا، انتخاب مناسبی خواهد بود، زیرا انواع محصولات آن سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و خواص تغذیه ای می باشد. حتی مصرف چند برگ و یا یک قاشق غذا خوری از پودر مورینگا در روز، مقدار مواد مغذی مورد نیاز بدن شما را در طول روز تامین می نماید. اکنون که شما بیشتر در مورد مورینگا می دانید، می توانید بلافاصله برای مصرف مورینگا اقدام کنید. شما به سادگی با کلیک کردن بر روی منوی فروشگاه سبز رویان، می توانید انواع محصولات مورینگا را مشاهده کرده و از خواص هریک از آن ها، به صورت جداگانه آگاهی لازم را کسب کنید. انواع محصولات سبز رویان با بهترین کیفیت، تولید و به مصرف کنندگان در سراسر دنیا عرضه می شوند.

نظر بدهید

مکان ما بر روی نقشه

آماربازدید

770708
امروزامروز252
دیروزدیروز327
این هفتهاین هفته777
این ماهاین ماه6878
کل بازدیدکل بازدید770708