مورینگا ورزشکاران مردان و زنان

یکی از ظرفیت های موجود در ایران برای توسعه اقتصاد داخلی و صادرات، کشت و برداشت گیاهان دارویی است. به عقیده کارشناسان، توسعه کشت و صنعتی شدن گیاهان دارویی، نقش به سزایی در حفظ گونه های مختلف، ایجاد ارزش افزوده و افزایش حجم تجارت جهانی گیاهان دارویی دارد. لذا با توجه به ارز آور بودن گیاهان دارویی و نقش آن در توسعه اقتصادی، توسعه کشت گیاهان دارویی و تقویت صنعت فرآوری و صادرات آن به کشورهای متقاضی، از دیگر راهکارهای کارشناسان برای حمایت و توسعه گیاهان دارویی است.
از طرفی در شرایطی که شیمی درمانی و پرتو درمانی، روش های رایج برای درمان سرطان محسوب می شوند، اما عوارض جانبی بسیاری را نیز به همراه دارند که می تواند آسیب های بیشتری به بدن وارد کند. بر همین اساس، برخی گزینه های درمان جایگزین را مدنظر قرار می دهند. گیاه گز روغنی یا مورینگا که به اصطلاح به آن درخت معجزه نیز گویند، یکی از گیاهان دارویی است که به علت فواید سلامت چشمگیری که برای تمامی افراد اعم از مردان و زنان شامل ورزشکاران و سایر اقشار برخوردار است؛ یکی از این راه حل های جایگزین محسوب می شود. در ادامه سعی می شود اهمیت گیاه دارویی مورینگا (درخت معجزه) برای ورزشکاران، مردان و زنان تشریح شود.

مورینگا و عملکرد ورزشی
امروزه در نیمکره غربی و به ویژه آمریکا، مورینگا به طور فزاینده یکی از بزرگترین اسرار ورزشکاران حرفه ای، بازیگران، هنرمندان و افراد عادی از نسل جوان تا کهنسال است. ورزشکاران مختلف با اعتماد به مورینگا و استفاده از آن، قادر به انجام بازی های طولانی‌تر هستند. لذا ورزشکاران در بازی های فوتبال، بسکتبال، بیس بال، فوتبال، ایروبیک، تنیس، یوگا، هاکی یا هر ورزش دیگری که نیاز به قدرت، استقامت و تمرکز ذهنی دارد، با استفاده از مورینگا علاوه بر افزایش عملکرد ورزشی، خود را از جهت خوش اندام بودن، سالم، زیبا و پر جنب و جوش بودن ایمن می کنند.

مورینگا برای بهبود عملکرد ورزشکاران
مورینگا پرگرینا (Moringa peregrine) به طور طبیعی می تواند انرژی و قدرت را در زمینه بازی، محل کار، کلاس درس و یا صرفا پیاده روی برای افراد تامین کند. این امر بدین دلیل است که مورینگا اجازه می دهد با توجه به مقدار بسیار زیاد ویتامین C و ویتامین A در ترکیب با سطح بالای آهن (تقریبا 25 برابر قوی‌تر از اسفناج)، بدن به طور طبیعی مواد مغذی را جذب کند.
علاوه بر این، مورینگا تمام توان مغز را از طریق افزایش تدریجی انرژی فیزیکی، انعطاف پذیری، قدرت و ادراک حس گرایی افزایش می دهد،. برای درک این موضوع، ابتدا می بایست نگاهی علمی به دو ترکیب خاص اسید آمینه موجود در برگ های مورینگا داشته باشیم. لوسین و ایزولوسین ترکیبات کلیدی و ضروری هستند که به ایجاد پروتئین و آنزیم کمک می کنند و مکانیسم های انرژی و هشیاری بدن را افزایش می دهند. علاوه بر این، خواص ضد التهابی و ضد عفونی کننده مورینگا، روند بهبودی از آسیب ها مانند درد کلیه، برش ها، سوختگی ها، کبودی ها، اسپری ها و سایر آسیب های مربوط به ورزش را افزایش می دهد.
همچنین سوختن چربی ناخواسته نیز به دلیل افزایش اکسیژن همراه با خون برای افزایش میزان متابولیسم رخ می دهد. مورینگا همچنین به عنوان یک "مراقب وزن" طبیعی و رویای مدیریت وزن شناخته شده است، زیرا غذا را با توجه به محتوای تغذیه ای آن محدود می کند و بدن را به آن میزان غذا که نیاز دارد، عادت می دهد.

بهبود هموگلوبین با مورینگا
این ترکیب قوی باعث بهبود میزان هموگلوبین خون می شود. لذا، این امر باعث می شود که خون در سطوح بالاتری از اکسیژن به عضلات در حین تمرینات شدید ورزشی کمک کند.
علاوه بر این، برگ این درخت چگال و قدرتمند، شامل تقریبا 18 اسیدهای آمینه است که شامل 9 اسیدهای آمینه، 46 آنتی اکسیدان‌ها، 36 ترکیبات ضد التهابی و 90 مواد مغذی دیگر است که برخی از آنها هنوز کشف نشده اند. بر اساس این حقایق علمی، مورینگا برای ورزشکاران در عملکرد ورزشی، قدرت و تهویه، ورزش گاه به گاه و یا انرژی مورد نیاز برای کار بسیار موثر است.

چرا مورینگا برای مردان خوب است؟
مورینگا به تازگی و به دلایل مختلفی مورد توجه عام و خاص قرار گرفته است: به عبارت دیگر یکی از مفیدترین درختان در جهان به شمار می رود که از جمله محاسن این درخت می توان به تقویت قوای جنسی به ویژه برای مردان و قابلیت شگفت انگیز و معجزه‌آسا برای بدن انسان اشاره کرد. در ادامه، همراه با شکل مزایای مختلفی که مورینگا برای مردان دارد، به وضوح بیان می شود:

گیاه دارویی مورینگا


مورینگا بیشتر به دلیل آنتی اکسیدان فراوان و شیوه هایی که می تواند از مبارزه با آسیب های اکسیداتیو در انواع بیماری کمک کند، شناخته می شود. محققان همچنین دریافته اند که عصاره برگ، رشد سلول های تومور را مهار می کند در حالی که احتمالا منجر به مرگ سلولی در سلول های تومور نیز می شود. این یافته های اخیر موجب تحقیقات بیشتری در زمینه پیشگیری شیمیایی سرطان شده است.
برگ های کوچک اما قدرتمند، دارای خواص ضد التهابی هستند و به طور سنتی برای کمک به درمان سم زدایی پوست و حتی کلسترول بالا استفاده می شود. ترکیبات برگ نیز با بهبود گردش خون در سراسر بدن دارای خواص قلبی هستند که به طور طبیعی ما را به موضوع اصلی یعنی خوب بودن مورینگا برای مردان هدایت می کند.

مزایای مورینگا برای مردان
تمام مزایای فوق الذکر، به بهبود عملکرد جنسی به عنوان یک محصول جانبی از مزایای سلامتی چشمگیر اشاره دارد. در واقع، بهبود گردش خون و آنتی اکسیدان هایی که از طریق بدن شما در زمان مصرف مورینگا از بین می رود، به تقویت عملکرد جنسی مردان و زنان می پردازد. بنابراین، برای مردان مورینگا می تواند با اختلال عملکرد جنسی با کاهش هورمون ها و عصب های شیمیایی که منجر به اختلال عملکرد می شود، مقابله کند.
آنتی اکسیدان ها در برگ مورینگا (Moringa) کمک می کنند تا با استرس اکسیداتیو که ناشی از عوامل استرس زای محیطی و زندگی هستند، مقابله کنند. همانطور که بدن شما در زندگی روزمره خسته و مضطرب می شود، شما به آرامی بدن خود را از توانایی برای انجام دادن امور جنسی سلب می کنید. سپس خواص برگ های مورینگا به این عوامل استرس زا تبدیل می شود و همه این موارد، منجر به از بین رفتن اختلال عملکرد است. تقویت عملکرد قلب و پاسخ ضد التهاب پس از آن، اجازه می دهد جریان خون در طول فعالیت های جنسی به درستی کار کنند. لذا به مردان به صورت طبیعی و همه جانبه این تضمین را می دهد که از عملکرد کلی جنسی خود حمایت کنند.

با مورینگا سلامت خود را بهبود بخشید
شایع ترین شکل مصرف در ایالات متحده به وضوح، در فرم پودر یا کپسول است. پودر سبزی مورینگا خالص با خشک کردن برگ‌های مورینگا و پودر کردن آنها به صورت خشک حاصل می شود. شما می توانید این پودر را به طیف گسترده ای از دستور العمل ها اضافه کنید یا حتی آن را با آب یا آب میوه ترکیب کنید. این امر برای کسانی که به سادگی به دنبال راهی برای تقویت سلامت کلی خود هستند، بسیار مناسب است. کپسول های مورینگا اگرچه به شکل کپسول هستند، اما اساسا همان مواد هستند.

مزایای مورینگا برای زنان
در حالی که مورینگا برای همه موثر است، اما برای زنان بسیار موثر است. زنان هر روز نسبت به مردها با چالش های بیشتری مواجه می شوند که به مراتب فراتر از خانه، محل کار و هر زمانی می باشد. روزانه بدن زنان، انرژی را به شیوه های پیچیده ای صرف می‌کند و خیلی راحت تر از همتایان مرد، خسته می شود. لذا انتظار می رود که برای بالا بردن انرژی، هر روز نیروی محرکه ای برای خود داشته باشند. یکی از موثرترین نیروهای محرکه که قدرتی باورنکردنی را به ویژه در زنان ایجاد می کند، مورینگا می باشد. این گیاه از چنان قدرت بی نظیری برخوردار است که در ادامه برخی از مزایای آن به اختصار بیان می شود:

مورینگا پرگرینا


مورینگا به عنوان یک مولتی ویتامین

مورینگا سرشار از ویتامین های A، C، E و تعداد انگشت شماری از ویتامین های B می باشد. این ویتامین ها به عنوان ویتامین های آنتی اکسیدان شناخته می شوند، زیرا آن ها به مبارزه با بیماری و عفونت کمک می کنند. ویتامین های A و E نقش بسیار مهمی در سالم نگه داشتن سلول ها و جلوگیری از جهش های سلولی دارند. از آنجا که زنان به مراتب بیشتر از مردان با انواع بیماری ها دست و پنجه نرم می کنند، لذا نیاز به ویتامین ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن آن ها امری ضروری است.
ویتامین E یک ابزار مفید در برابر PMS است. (PMS مخفف (premenstrual Syndrom) يا سندرم قبل از قاعدگي (عادت ماهانه) مي باشد). بنابراین با مصرف مورینگا و استفاده از ویتامین E موجود در آن، به راحتی زنان می توانند از علائم آزاردهنده آن رهایی یابند.
ویتامین E همچنین یکی از ویتامین هایی است که برای سلامت پوست، مو و ناخن بسیار مفید است. با این وجود، چه کسی دوست ندارد پوست، مو و ناخن زیبایی داشته باشد؟
علاوه بر ویتامین های فوق الذکر، زنان به ویژه برای کمک به جلوگیری از خستگی و افزایش عملکرد شناختی خود، به ویتامین B نیاز دارند. ویتامین B با ویتامین های دیگر همکاری می کنند تا کالری را به انرژی تبدیل کنند و در نهایت امر سوخت و ساز بدن را تسهیل کنند. مورینگا بیشتر از سایر گیاهان، منبع خوبی از ویتامین B1، B2 و B3 است، به طوری که می توان یک قاشق غذاخوری مورینگا را همانند یک قاشق غذاخوری انرژی تصور کرد.

مورینگا سرشار از مواد معدنی
مورینگا سرشار از کلسیم (بیش از یک شیر خامه ای)، پتاسیم، پروتئین و آهن است. این مواد معدنی برای زنان بسیار مهم است، زیرا کمبود هر یک از این مواد معدنی می تواند منجر به مشکلات حادی شود.کلسیم برای جلوگیری از پوکی استخوان و بیماری قلبی نقش خود را به خوبی ایفا می کند. کمبود آهن یکی از کمبودهای رایج در میان زنان جوان است و می تواند منجر به کم خونی شود. پروتئین به ساختار سلولی اولیه بدن کمک می کند. پتاسیم به حفظ قلب سالم، قدرت عضلانی و متابولیسم قوی کمک کرده و همچنین در برابر اضطراب و استرس بسیار موثر است.

پودر سبزی مورینگا


مورینگا عاملی در شاد زیستن

مورینگا به عنوان عامل تعادل انتقال دهنده های عصبی مرتبط با خلق و خو، حافظه و سیستم پاسخ به استرس لحاظ می گردد. انتقال دهنده های عصبی، مواد شیمیایی هستند که به مغز، چگونگی انجام کار را شرح می دهند. همان گونه که ورزش مجموعه ای از انتقال دهنده های عصبی را در مغز ایجاد می کند و منجر به افزایش خلق و خوی و مبارزه با استرس می شود، مورینگا نیز به مغز اجازه می دهد؛ سروتونین را آزاد کند (یکی از مهم‌ترین عصب ها برای خلق و خوی) که در نهایت منجر به شاد زیستن و مبارزه با اضطراب و استرس می شود.

مورینگا عاملی برای تقویت جنسی
دانشمندان معتقدند؛ مورینگا (Moringa) باعث کاهش هورمون استرس شده و همچنین فعالیت مغزی که مسئول اختلال جنسی و افزایش تستوسترون در مغز هستند را مسدود می کند. مطالعات دانشمندان حاکی از آن است که عصاره مورینگا جریان خون را در اندام های جنسی برای مردان و زنان افزایش می دهد.

مورینگا به عنوان یک عامل ضد سرطان
مورینگا در حال حاضر بیش از یک دهه؛ به عنوان یک عامل ضد سرطان مورد مطالعه قرار گرفته است که اخیرا به طور خاص در مورد سرطان تخمدان و پستان بوده است. بسیاری از عصاره های گیاهی برای مبارزه با سلول های سرطانی شناخته شده اند؛ با این وجود هنوز هیچ گیاهی برای درمان سرطان تخمدان مانند مورینگا یافت نشده است.
برگ گیاه مورینگا نیز به عنوان عامل ضد سرطان در سرطان سینه و کولورکتال بسیار موثر است، به طوری که دانشمندان به دنبال مطالعات پیشین برای استفاده از آن در درمان سرطان هستند.

ضد سرطان


مورینگا ثروت باور نکردنی برای سلامت زنان

مطالعات متعددی نشان داده است که مورینگا می تواند مقدار شیر مادر تولید شده توسط مادران جدید را افزایش دهد. در یک مطالعه ای که اخیرا انجام شده است، مادران جدید که 350 میلی گرم مورینگا در روز دریافت کردند، شیر بیشتر و شایعتری نسبت به مادران دارونما داشته اند.
مورینگا نه تنها مقدار شیر مادر تولید شده توسط مادران جدید را افزایش می دهد، بلکه باعث می شود که شیر مادر، بیشتر مغذی شود! همانطور که قبلا اشاره شد، مورینگا سرشار از ویتامین A است که جزو مواد مغذی مهم برای نوزادان است. در آفریقای غربی، مادران جدید، مزایای تغذیه مورینگا را با افزودن آن به شیر مادر برای رفع نیازهای تغذیه ای نوزادان به کار می برند.
مورینگا برای قرن ها به عنوان راهی برای حمایت از سوء تغذیه استفاده شده است. همچنین به طور سنتی برای حمایت از سلامت زنان نیز استفاده می شود. به نظر می رسد که قبل از آزمایشگاه ها، عصاره ها و محیط های کنترل شده، اجداد ما از خواص دارویی بسیار قوی نظیر مورینگا از مدت ها قبل اطلاع داشتند.
مورینگا ثروت باور نکردنی برای سلامت زنان است و بسیار ساده می تواند به رژیم غذایی روزانه ما اضافه شود. می توان این گونه بیان کرد که یک قاشق از مورینگا در یک روز می تواند به شما کمک کند تا سوپراستار خود باشید.
با وجود اطلاعات بسیاری که در زمینه گیاه مورینگا وجود دارد، با این وجود هنوز در کشور ایران و بسیاری از کشورهای جهان، این گیاه دارویی ارزشمند، به انداز کافی شناخته شده نیست؛ به طوری که برخی از بزرگان و استادان طب سنتی نیز از خواص معجزه‌آسای مورینگا آگاهی چندانی ندارند. از این رو شرکت سبز رویان به عنوان تنها تولیدکننده عمده محصولات مورینگا در ایران، در راستای ارزش افزایی بیشتر برای مخاطبین خود به ویژه مردان، زنان و ورزشکاران، در کنار معرفی گسترده و جهانی گیاه مورینگا اولیفرا، به فعالیت در زمینه ی کاشت انواع محصولات مورینگا که طی روندی کاملا طبیعی و فوق العاده، بدون هیچ گونه استفاده از مواد شیمیایی، کشت، برداشت و در نهایت عرضه می شوند؛ اقدام نموده است و توانسته است با جدیدترین و حرفه‌ای‌ترین تجهیزات مختص مزارع مورینگا خود، سلامتی و نشاط را برای مردان، زنان و ورزشکاران به ارمغان آورد.

نظر بدهید

مکان ما بر روی نقشه

آماربازدید

655709
امروزامروز182
دیروزدیروز281
این هفتهاین هفته1916
این ماهاین ماه182
کل بازدیدکل بازدید655709